Müşteri Hizmetleri mail@tradlingua.com

Tradlingua: profesyonel tercümanlar

Firma

Firmamızın varlık nedeni, yeni teknolojiler ve küreselleşmenin ilerlemesiyle ortaya çıkan çeviri hizmetlerine yönelik artan talebe yanıt vermektir.

Yıllar boyunca, değişik ülkelerden pek çok firmanın çeviri ihtiyaçlarını, özellikle yazılım yerelleştirme ve video oyunları alanında, gerek duydukları tüm beşeri ve teknolojik kaynakları sağlayarak, bugüne kadar başarıyla karşıladık.

Sunduğumuz geniş hizmet yelpazesi, müşterilerimizin ağırlıklı olarak gereksinim duydukları teknik, hukuki, bilimsel, akademik, medikal ve bilişim alanındaki tüm çeviri ihtiyaçlarının yanı sıra yeminli tercüme hizmetlerini kapsamaktadır.

Teslim sürelerine sıkı sıkıya bağlılığımız, profesyonel yaklaşımımızın açık bir göstergesidir.

Tercüme hizmetleri

Tercüme

Profesyonel tercümanlardan oluşan uluslararası ağımız sayesinde, geniş aralıklı dil kombinasyonlarında çalışarak herhangi bir dil engelini rahatlıkla aşabilmekte, yüksek kalitede nihai ürünler sunabilmekte ve müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayabilmekteyiz.

Tercüme, kelimeleri yalnızca başka bir dile dönüştürmekten çok daha fazlasıdır. Yalnızca kendi anadilleri yönünde çalışan yüksek nitelikli çevirmenlerimiz, anadillerinin inceliklerini yakalayabilir ve doğuştan gelen bir hisle aranan isabetli ifadeyi yerli yerince kullanabilir. O nedenle sadece anadillerini mükemmel bir biçimde kullanabilen, bununla birlikte kaynak dilde güçlü hâkimiyeti bulunan yerli tercümanlarla çalışırız.

Çalışma Metodolojisi

 • Projenin teslim alınması
 • Projenin ayrıntılı analizi ve koordinasyonu
 • Uzmanlarımızla istişare

Siz de bu aşamada kritik bir rol üstlenirsiniz. Çünkü hiç kimse arzu ve beklentinizi sizden daha iyi bilemez. Bunun için aramızda sürekli bir bilgi ve işbirliği köprüsü kurulması kaçınılmazdır.

Ayrıca bazı terimler pek çok biçimde tercüme edilebilmekte ve bunlardan yalnızca biri firmanız için en uygun olabilmektedir.

· Tercüme

Tercümenin teslim alınması ve uzman ekibimiz tarafından yapılacak redaksiyon.

· Kalite kontrolu

Nihai ürünün, istenen zamanda ve formatta müşteriye teslim edilmesi.

Sözlü tercüme hizmetleri

· Sözlü tercüme

Ülkenizin güvenilirliğini ve prestijini korumayı güvence altına almak üzere yıllar boyunca titizlikle seçilmiş bir çevirmenler ağı oluşturduk. Sözlü çevirmenlerimiz, işletmenizin ihtiyaçları konusunda size yol gösterip destek sunacak, toplantılarınızın başarısı için çaba harcayacaktır.

· Ardıl tercüme

Ardıl çevirmenlerimiz, ziyaret, iş gezileri, çalışma yemekleri ve dünyanın herhangi bir yerindeki toplantılar gibi organizasyonlarınıza eşlik ederler. Alternatif olarak, gideceğiniz ülkede de çevirmen sağlama olanağı sunmaktayız.

· Simultane tercüme

Simültane çevirmenlerimiz, konferans, seminer, sempozyum ve kongre gibi etkinliklerinizde sizin için orada olacaktır. Etkileyici referanslarımız, çevirmen kalitemizi en iyi ifade edecek faktör olacaktır.

Aynı zamanda bu tür organizasyonlarınızda simültane çeviri için ihtiyaç duyacağınız teknik ekipmanları da sunabilmekteyiz. (Kabin, kulaklık, vs.).

· Telefon çeviri hizmetleri

Tek bir telefonunuzla, üç yönlü tele-konferans hizmeti sunabilmekteyiz. Böylece gerektiğinde, ofisinizden anlık çeviri ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, çeşitli dillerde gerçek zamanlı çeviri hizmeti alabilirsiniz.

· Mahkeme ve polis merkezlerinde çeviri hizmeti

Telefonla bağlantı, ardıl çeviri ve yüz yüze çeviri hizmetleri içerir.

Dtp/Mühendislik

Çeviri ve DTP takımlarımız, çevirisi yapılan belgenin doğru ve uygun bir şekilde sunulduğundan emin olmak için yakın bir işbirliği içinde çalışır. Bu amaçla, matbu baskı veya online yayın öncesi nihai onay almak üzere, müşterilerimize (PDF formatında) elektronik ve basılı belgelerin ayrıntılı incelemelerine ilişkin bir rapor sunarız.

Masaüstü yayıncılık (DTP) ekibimiz, 24 dilde çalışabilen, deneyimli ve profesyonel uzmanlardan oluşmaktadır. Her durumda, müşteri tarafından talep edilen formatı doğrular, gerektiğinde sunum bileşenlerini tasarlar ve müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak, belgeler arası entegrasyon hizmeti sunarlar.

Lokalizasyon

Ürünlerinizin, hedef ülkenin dilsel ve kültürel yapısına uygun olarak uyarlanması yoluyla, başarılı bir şekilde uluslararası piyasalara girmesini sağladığımızdan emin olabilirsiniz.

Bu hedefe ulaşmak amacıyla, deneyimli çevirmenler, grafik tasarımcılar, yazılımcılar ve piyasa uzmanlarından oluşan, en son teknoloji ile donatılmış bir takım oluşturarak, çeviri sürecini daha mükemmel yönetebilmekte, teslim sürelerini azaltabilmekte ve maliyetleri minimize edebilmekteyiz.

Süreç işleyiş tarzımız, lokalizasyon / yerelleştirme, video oyun ve film çeviri hizmetlerini, en güçlü yönlerimizden biri haline getirmemize katkıda bulunmaktadır.

Ek hizmetler

 • Edebi çeviri
 • Teknik çeviri ve reklam metni çevirisi
 • Görsel-işitsel çeviri: dublaj ve altyazı
 • Tüm dillerde ses ve video transkripsiyonu
 • Ana dilde seslendirme
 • Film ve belgeseller için dublaj
 • Tüm dillerde yeminli tercüme
 • Redaksiyon
 • Metin düzenleme
 • Tüm dillerde özet çıkarma
 • Sözlük olusturma ve güncelleme

Bize ulaşın

Avda. da Coruña, 309 - 27003 · Lugo · Spain
Tel: +34 982 211 642
Fax: + 34 982 201 381

Ekibimize Katil >
× Firma Tercüme hizmetleri Sözlü tercüme hizmetleri Lokalizasyon Dtp/Mühendislik Ek hizmetler Bize ulaşın Ekibimize Katil